Uudised

Article illustration

Tallinnas tutvustati Eestisse loodava IT tippkeskuse tulevikku

31. mai 2016
Eestisse planeeritava tippkeskuse töö üheks olulisemaks ülesandeks on kiirendada uute IKT tehnoloogiate loomist ning nende viimist tööstusesse, kaasates era- ning avalikku sektorit. 30. mail arutatigi Tallinnas ICT Week raame koos riigisektori, ettevõtete ning ülikoolide esindajatega ITEE digitaalselt võrgustunud majanduse tippkeskuse tulevikuplaane.
Article illustration

Eesti IT-ettevõtete delegatsioon otsib Edinburghis koostöövõimalusi Šotimaaga

26. aprill 2016
Suursaadik Lauri Bambuse juhtimisel külastab 25.-26. aprillil Eesti IT-ettevõtete äridelegatsioon Edinburghi. Visiidi eesmärk arendada Eesti ja Šotimaa koostööd e-valitsemise, küberjulgeoleku ja targa linna lahenduste vallas. „Šoti pool on näidanud üles elavat huvi Eesti e-riigi lahenduste vastu. Samas on ka Eestil šotlastelt palju õppida,“ märkis suursaadik.
Article illustration

Paneel: BIG DATA abil küsimusele "Kuidas Eestil läheb?" vastamine

23. märts 2016
29. märtsil algusega kell 18.00 toimub TTÜ Mektorys (Raja 15)  Ettevõtlike mõtteliidrite seeria raames järjekordne üritus - paneel: BIG DATA abil küsimusele "Kuidas Eestil läheb?" vastamine.
Article illustration

Internet of Things labori avamine Tartu Ülikoolis

9. märts 2016
Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut koostöös Teliaga avasid Internet of Things ehk värkvõrgu labori. 
Article illustration

Tartu ülikool viis eesti keele masintõlke tehnoloogia ärimaailma

4. märts 2016
Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi keeletehnoloogia teadlased alustasid masintõlke koostööd tõlkebürooga Grata. Koostöö eesmärk on luua just konkreetse tõlkebüroo vajadusi arvestav masintõlke lahendus, mis teeb automaattõlkeid saksa ja inglise keelest eesti keelde.
Article illustration

Digitaalne jalajälg ja privaatsus

12. veebruar 2016
Iga internetti kasutav inimene jätab endast võrku maha suurel hulgal teavet, mida nimetatakse digitaalseks jalajäljeks. Miks on kasulik enda poolt väljapaisataval infovool silm peal hoida ja kas nüüdsel ajastul saab üldse rääkida privaatsusest? Nende küsimuste üle arutleb Tartu ülikooli krüptograafia juhtivteadur Helger Lipmaa.
Article illustration

Teadlane: sõnumisaladust aitab kaitsta kvantkrüptograafia  

8. veebruar 2016
Digitaalse suhtluse levides muutub üha olulisemaks küsimus tundlike andmete turvalisusest. Mil moel võiks siin abi olla kvantmehhaanikast ja kuidas kaitsta oma infot pahatahtlike nuhkide eest? ERR Novaatoriga vestles neil teemadel Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi andmeturbe professor Dominique Unruh, kes on valdkonnas välja pakkunud mitmeid uuenduslike lahendusi.
Article illustration

Kuidas tuua e-riik inimestele lähemale?

14. jaanuar 2016
Kuldar Taveter, Tallinna Tehnikaülikooli tarkvaratehnika professor: Eesti inimesed ei ole oma e-riiki täielikult omaks võtnud, ja seda kahel põhjusel.
Article illustration

Cybernetica ja Tartu ülikool arendavad andmekaitse tehnoloogiaid

23. november 2015
Cybernetica AS sõlmis lepingu Ameerika Ühendriikide õhujõudude teaduslaboriga ning osaleb privaatsustehnoloogiate arendusprogrammis Brandeis. Projektis NAPLES (Novel Tools for Analyzing Privacy Leakages) osaleb alltöövõtjana ka Tartu ülikooli arvutiteaduse instituut.
Article illustration

Eesti alustab IKT tippkeskuse loomist

9. oktoober 2015
Eile, 8. oktoobril avaldasid erinevad mõjugrupid toetust ja näitasid üles vajadust IKT teadus-arenduse ja innovatsiooni tippkeskuse loomisele. Euroopa Liit toetab keskuse arendamist 15 miljoni euroga, kui idee pääseb Horizon 2020 Teaming üleeuroopalisel konkursil 31 ideest üheksa parima hulka.
Article illustration

ITEE seminar @ ICT Week 2016

30. mai 2016
ITEE Centre of Excellence in Digital Connected Economy
Article illustration

ITEE tippkeskuse tulevase hoone kavand avalikustatud

12. aprill 2016
Tartu ülikool valis Narva maanteele ehitatavale IT-keskusele kuue võistlustöö seast välja arhitektuurse lahenduse nimega ICONICUM.
Article illustration

TTÜ tudengite keemia õppimist lihtsustav platvorm “3Ducation” võitis Skype University Hackathoni

15. märts 2016
Märsti keskel valmistasid tudengid Skype’i ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse korraldatud hackathon´il igapäevaprobleeme lahendavaid prototüüpe. Võitis hariduslik platvorm „3Ducation“, mis aitab liitreaalsust kasutades uudsel moel keemiat õpetada.
Article illustration

Kuidas ja kus hoida oma digitaalseid mälestusi?

8. märts 2016
TTÜ võrgutarkvara professor Tanel Tammet rääkis ETV hommikuprogrammis "Terevisioon", kuidas säilitada digitaalseid mälestusi.
Article illustration

Eestlaste loodud tehisintellekt lahendas ameeriklaste tasemetöö

26. veebruar 2016
Tartu ülikooli meeskond tõi mainekal tehisintellekti võistlusel 780 meeskonna seast Eestisse neljanda koha, luues programmi, mis läbib ameeriklaste 8. klassi tasemetöö.
Article illustration

Selgusid riigi teaduspreemiate tänavused laureaadid

11. veebruar 2016
Valitsus kinnitas riigi teaduspreemiate tänavused laureaadid, 40 000 euro suurused teaduspreemiad pikaajalise tulemusliku teadus- ja arendustöö eest määrati Ülo Lepikule ja Raimund-Johannes Ubarile.
Article illustration

Eestisse tulnud välistudengid veavad suure potentsiaaliga ettevõtet

19. jaanuar 2016
Suur osa välistudengeid lahkub pärast õpinguid Eestist, aga on neidki, kes siin olulisi firmasid loovad. 
Article illustration

Tartu ülikool ehitab IT-keskuse Narva maanteele

9. detsember 2015
Tartu ülikooli strateegiakomisjon arutas 9. detsembri istungil ülikooli loodava IT-keskuse asukoha küsimust. Pärast argumentide põhjalikku kaalumist otsustati, et keskuse asukohana eelistatakse majandusteaduskonna õppehoone Oeconomicumi ümbrust Narva maanteel.
Article illustration

Digitaalse võrgustunud majanduse tippkeskus

4. november 2015
Eesti on väheste elanikega, maavaradelt vaene, kuid looduselt ilus ja rikas elukeskkond. Suhtelises varanappuses on vaja olla nutikas: tuleb olla tõhusam ja luua lisaväärtust seal, kus justkui ei ole palju. Eriti on meil puudu inimesi. 1,3 miljonit inimest 45 000 ruutkilomeetri peal on väga väike arv. Need kes Eestis on, peavad tegema rohkem.
Article illustration

EL tunnustas Eesti IT-võimekust: IT-kompetentsuskeskuse loomine astus sammu reaalsusele lähemale

4. veebruar 2015
Euroopa Liit on välja toonud, et Euroopa vajab uusi teaduse tippkeskusi laiemas geograafilises ulatuses. Sellest tulenevalt esitasid TÜ, TTÜ ja Edinburghi ülikool Euroopa Liidule taotluse IT-valdkonna kompetentsuskeskuse loomiseks Eestisse. Tippkeskuse loomise idee oli konkursi esimeses voorus edukas.